O nás

Člověk může být umělec a kreativec. Může být praktik, stratég a vizionář. Může být řemeslník, podnikatel, manažer. Může být marketingový specialista, reklamní expert, tvůrce webů, grafik, copywriter, redaktor, spisovatel, novinář. Člověk může být fanouškem vína nebo dobrého piva, může být gurmán i nadšený sportovec. Může být obdivovatelem lidského díla, hudby, umění, architektury, ale i přírody. Může být milovníkem psů, ale i koček a vůbec.

To vše může být jeden člověk, a klidně ještě víc. Každý z nás má nespočet vášní. Těžko někoho zařadit do jedné škatulky, a přesto se to tak velmi často dělá.

Ne na webu SYNERGICKY!

Tisíce nápadů, myšlenek a slov

A vše je propojené – tím víc, čím víc je propojený současný svět.

Život je jeden. Proč ho rozdělovat na práci, zábavu, rodinu, koníčky? Každý z nás skládá svůj čas z nejrůznějších střípků. Každý je jiný, a přesto je něco spojuje. Všechny patří k tomu, kdo jsme.

Život je cesta

Každý jednotlivý krok má svůj smysl. Vzestupy i pády, vše se počítá.

Kdo jsem? Člověk.

  • Aristoteles – věhlasný řecký filosof, který se zabýval estetikou, etikou, metafyzikou, rétorikou nebo teologií. Byl to také matematik, je považovaný za otce logiky, ekonomie, astronomie, meteorologie, geografie či geologie. Položil také základy anatomie, biologie, etnografie, politologie nebo lingvistiky. Byl to také vychovatel, který se výchovou a vzděláváním zabýval velmi vážně. Vlastní mu byla i literatura a poezie.
  • Seneca – slavný římský filosof. Vynikal hlubokými myšlenkami, které však dokázal sdělit tou nejjednodušší formou. Byl to politik, dramatik i básník.
  • Leonardo da Vinci – autor obrazu Mona Lisa, nejznámějšího obrazu všech dob. Leonardo však byl mnohem více než jenom italský renesanční malíř, byl to také sochař nebo architekt. Vynikal i jako přírodovědec, vynálezce, konstruktér, hudebník nebo spisovatel.
  • Ernest Hemingway – americký spisovatel tzv. ztracené generace. Byl mistrem prózy, ale psal i verše, sloupky do novin. Působil jako novinář, zahraniční zpravodaj, reportér nebo dobrovolník u Červeného kříže. Byl to milovník přírody, ale také lovu a sportu. Věnoval se boxu, ale i hraní na violoncello. Za životní společníky mu byly kočky.
  • Antoine de Saint Exupéry – francouzský letec, Rytíř Čestné legie, ale také spisovatel. Autor jedné z nejoblíbenějších knížek dětí i dospělých Malý princ.
  • Karl Gustav Jung – švýcarský lékař a psychoterapeut. Zakladatel analytické psychologie, kterého však obviňovali také ze vztahu k esoterice. Jung lidskou psychiku spojoval s mytologií nebo náboženstvím. Studoval díla starých křesťanských filosofů, čínského taoismu či duchovní texty starého Egypta. Zabýval se výkladem snů. Jeho dílo má i filosofický rozměr.

Člověk je člověk. Ne víc a ne méně

Jednou je člověk umělec, jindy praktik. Tentýž člověk je poprvé vědec, podruhé spisovatel, potřetí něco úplně jiného. To platí od počátku až do konce věků. Platí to i dnes.

Přestože my lidé s oblibou tvoříme škatulky a ještě raději do těch škatulek házíme jiné, svět funguje jinak. Jedna škatulka je na jednoho člověka příliš málo.  Důkazem je nejenom Aristoteles, Seneca, Leonardo da Vinci, Hemingway, Exupéry nebo Jung, důkazem je každý z nás.

Každý z nás synergicky spojuje všechny své nápady, myšlenky, slova a činy. Synergicky využíváme všechny své vlastnosti, zážitky a zkušenosti. Synergicky skládáme ty nejmenší a nejrůznější střípky do jedné velké skládačky svého života. Třeba i tento web zapadne jako střípek do vaší skládačky. Má být inspirací, inspirací jak využít principu synergie.